Zabıt Katipliği İçin Klavye Önerisi

Zabıt Katipliği İçin Klavye Önerisi  alım ilanının yaklaşması ile birlikte son dönemlerde oldukça çok araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almıştır.

Hızlı yazmak için kişi önce hangi klavye türünü tercih edecek bunu belirlenmelidir. Q klavyede genelde tuşlara bakılarak yazıldığı için tuşların daha görünür ve ön planda olması gerekir. F klavyede ise genelde on parmak kullanıldığı için tuşları birbirine yakın olan ve basımı kolay klavyeler tercih edilmektedir. Ancak burada birçok kişinin hangi klavyeden verim alıyorsa yazmasını önermekteyiz. Eğer sizlerde klavye seçimi konusunda bir tereddüt yaşıyorsanız yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Zabıt Katipliği İçin Klavye Önerisi ile ilgili olarak bilgi sunmaya çalışacağız.

Zabıt Katipliği İçin Klavye Önerisi

Zabıt katipliği için klavye önerisi adliyeden adliyeye değişiklik göstermektedir. Birçok adliye elinde bulundurduğu klavye modeli üzerinde klavye sınavını gerçekleştirmektedir. Zabıt katipliğinde hızlı yazma ön plandadır. Bu yüzden hangi klavyenin kullanılacağı da büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı zabıt katipliğinde birçok klavye çeşidi bulunmaktadır. Adalet bakanlığının yaptığı fazla sayıda alımdan sonra ise klavyelere olan ilgi artmıştır. Bu yüzden de bu klavye çeşitlerinden ön planda olan birçok markada klavye çeşidi bulunmaktadır. Zabıt katipliğinde tercih edilen klavyeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • A4tech KM 720 markası
  • Fstyler FK10
  • KR 83 markası

Şeklinde sıralanmaktadır. Bu klavyelerin tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu klavye sınavına girilecek olan adliyenin kullanmış olduğu klavye ve sertlik durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Bu klavyeler ile ilgili olarak F klavye üzerinde hız testi yapmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayarak yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Katiplik Klavye Önerisi

Katiplik klavye önerisi ile ilgili olarak kısa bir özet geçmek gerekecek olursa; katiplik sınavında genellikle A4tech KM 720, Fstyler FK10 ve KR 83 marka klavye türleri kullanılmaktadır. Zabıt Katipliği İçin Klavye Önerisi konusunda da bu klavyelerin sıkça dile getirildiğini görebilirsiniz. En çok tercih edilen A4tech KM 720, Fstyler FK10 ve KR 83 marka klavyelere ilişkin olarak sizlere kısa ve öz bilgiler sunmaya çalışacağız.

Fstyler FK10

Fstyler FK10 klavyesi ilk aşamada yani öğrenme aşamasında en çok tercih edilen klavyedir. Klavyede hız kazanmak ve uygulamalı çalışmak için uygun olmasa da klavye öğrenme aşamasında çok yardımcı olan bir klavyedir. Basımı orta sertliktedir. Bu yüzden sonrasında yumuşak veya sert basımlı klavyede çalışırken zorluk yaşanmamasını da sağlar.

Katiplik klavye önerisi
Katiplik Klavye Önerisi

A4Tech KM 720 

A4Tech KM 720 marka klavye Adalet bakanlığı uygulamalı klavye sınavında en çok kullanılan klavyedir. Adliyelerde kullanılır. Sert basımlı bir klavyedir. Bu yüzden tuşlara hızlı ve sert basmak gerekir. Bu durumda fazla yazmak parmakları yorabilir. Tuşlara hızlı basılmazsa harflerin eksik basılmasına neden olabilir. F ve Q olarak iki çeşit de bulunmaktadır. Adaylar bu iki klavye çeşidinden birini seçerek sınava girebilirler. Bu klavye sert basımlı olduğundan dolayı uzun süreli çalışmalarda ve egzersizlerde parmakları yorabilir. Bu yüzden çalışmaya başlamadan önce parmaklara kas gevşetici krem sürülmesi önerilir.

KR 83 Markası

KR 83 markası klavye de zabıt katipliğinde kullanılan en çok kullanılan klavye markalarından biridir. kr-83 markası yumuşak basımlı bir klavyedir. Bu yüzden harflere uzun basmamak gerekir harfleri uzun ve sert basıldığında fazladan harf çıkararak yanlış kelime yazılmasına neden olabilir. Yumuşak basımlı ve parmakları yormadığı için fazlasıyla tercih edilir. Özellikle F klavye kullananlar on parmak yöntemi ile bu klavyede rahatlıkla yazabilir. Bu klavyede uzun alıştırmalar yapılabilir.

Zabıt Katipliği İçin Hangi Klavye?

Zabıt katipliği için hangi klavye veya zabıt katipliği için klavye önerisi ile ilgili olarak edinmeniz gereken bilgileri kısa ve öz bir şekilde paylaşmaya çalıştık. İlanın yaklaşması ile birlikte birçok adayın hangi klavye üzerinde çalışma yapmaya çalışacağı hakkında araştırma yaptığını bilmekteyiz. Bu durum aynı zamanda adayların belirli kaygı ve stresi de yaşamasına neden olmuştur. Genellikle yumuşak ve sert basım olarak nitelendiren ve tercih edilen klavyeler ile ilgili olarak birçok aday seçim yapmak durumunda kalmıştır. Hal böyle olunca belirli kriterler göz önünde bulundurularak en çok tercih edilen klavyelerin A4tech KM 720, Fstyler FK10 ve KR 83 olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sizlerde Zabıt katipliği için klavye önerisi yazımızda ile ilgili olarak zabıt katipliği sınavlarında hangi klavyenin kullanıldığında dair düşüncülerinizi ya da merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com