Reklam
Reklam
F Klavye Dersleri
Resim adı : 2.jpeg
Resim adı : 6.jpeg
F klavye Nedir?

F klavye Nedir? Nasıl Öğrenilir? Sorusunun tüm detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Reklam

F Klavye Dersleri

F klavye kullanımı sayesinde yazmak için ayrılan süreyi %80 oranında azaltmak mümkündür. Böylece daha hızlı bir şekilde çalışılabilir. Aynı zamanda farklı bir işe de daha çok zaman ayırma fırsatı elde edilir. F klavye kullanarak hem yazmak hem de anlamak mümkündür. Kişiler anlayarak yazdıkça hata payı azalır ve daha verimli yazılar ortaya çıkar. F klavye dersleri sayesinde 10 parmak becerileri öğretilir. F klavyeyi hızlı bir şekilde kullanabilen kişiler, klavye üzerinde harf aramazlar. Sadece ekrana bakarak yazacakları metni takip edebilirler. Ayrıca ekrana bakarken dikkatleri dağılmaz ve verimli bir şekilde çalışmayı sürdürebilir.

F Klavyenin Avantajları Nelerdir?

F Klavyenin kullanıcılara sağladığı pek çok avantaj vardır. Öncelikle F Klavye Türkçe’ye uygun olarak hazırlanmıştır. F Klavyede Türkçe’de en sık kullanılan harfler klavyenin ortasına toplanmıştır. Daha az kullanılan harfler ise klavyenin kenarlarında yer alır. Bu şekilde planlanan klavyede amaç en yüksek yazma hızına ulaşmaktır. F klavyede rahat bir şekilde 10 parmak kullanılabilir. Klavyeye bakmadan yazılabilir. Bu özellik de kişinin yazma hızını artırır. F Klavye dersleri ile 10 parmak yazmayı öğrenerek işlerinizi çok daha kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Q klavye ile karşılaştırıldığı zaman daha hızlı bir şekilde yazı yazıldığı görülmüştür. Ayrıca bu klavye 10 parmağı senkronize bir şekilde kullanmaya olanak sağladığı için çocukların zeka gelişimine katkı sağlar. F Klavyeyi etkili bir şekilde öğrendikten sonra yazı yazarken harfleri bulma derdiniz yoktur. Klavyeye bakma ihtiyacı hissetmediğiniz için düşünmeye de fırsatınız olur. F Klavyenin bütün bu avantajlarından faydalanarak hem rahat bir şekilde yazı yazabilirsiniz hem de yazınızı çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

F Klavye Öğrenmek Ne Kadar Zaman Alır?

F klavye herhangi bir zorluk yaşamadan rahat bir şekilde öğrenilebilir. Genel olarak bir kişi, gün içinde 30 dakika boyunca, düzenli çalışmayla bir ay içinde F klavyeyi öğrenebilir. Bu düzende, bir ayın sonunda kişinin 10 parmak kullanarak, klavyeye hiç bakmadan etkili bir şekilde yazdığı görülür. Birçok insan 1-2 ay içinde F klavyeyi hiç bakmadan yazacak şekilde öğrenebilir. F klavyeyi öğrenen birinin saniyede 4-6 vuruşa yani dakikada 240-360 vuruşa ulaşması beklenir. F klavye derslerinde genellikle 40 adet uygulama dersi yer alır. Gün içinde bir derse 30 dakika zaman ayırmak, etkili bir öğrenme için önerilmektedir. Hatta günün dersini çalışmaya başlamadan önce bir önceki günün dersini tekrar etmek bilgilerin unutulmamasını sağlayacaktır. Harf tuşlarına iyice çalıştıktan sonra hız testi yapmak önerilir. Bu şekilde bir çalışma yöntemiyle 40 günde hiç bakmadan 10 parmak F klavye kullanımı mümkündür. F klavye dersleriyle öğrendikleriniz hiçbir şekilde zaman kaybı olmayacaktır. Öğrenirken harcadığınız süre daha sonra size ömür boyu binlerce saat kazandıracaktır.

Resim adı : 6.jpeg
Katip Online Nedir?

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adayları için özel olarak hazırlanmış olan bir projedir.

Resim adı : 6.jpeg
F klavye Nedir?

F klavye Nedir? Nasıl Öğrenilir? Sorusunun tüm detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Resim adı : 7.jpeg
Q klavye Nedir?

Q klavye Nedir? Nasıl Öğrenilir? Sorusunun tüm detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Resim adı : 8.jpeg
10 adımda hızlı yazma teknikleri

10 adımda hızlı yazma teknikleri konusunu oldukça çok merak ettiğini biliyoruz. İşte detaylar…