F Klavye Hız Testi

F Klavye Hız Testi ile birçok klavye sınavını başarılı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Deneme ile uygulama hızınız her zaman artış yönde devam edecektir. Kendi becerilerinizi sınavlara göre değiştirdiğinizde başarılı kalma oranınız da çoğalacaktır.

Klavyede hızlı yazarken konu fark etmeksizin hızı korumak için teknik bir eğitim gerekebilir. Hangi klavye türünü kullanıyorsanız buna uygun şekilde en az sürede en çok kelime sayısını doğru bir şekilde yazmaya odaklanmalısınız. F klavye hız testi ile birlikte birçok kişinin kendi seviyesini tespit ederek bir üst seviyeye ulaşmaya çalıştığını biliyoruz. Sizlerde f klavye hız testi ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda F Klavye Hız Testi ile ilgili olarak bilgi sunmaya çalışacağız.

F Klavye Hız Testi | Dakika Başına Kelime Sayısını Artırmak

Klavye hız testi ile birlikte günlük metin çalışmalarına başlamadan önce parmak ve bilek ısındırmanızı gerçekleştirin. Böylelikle gün içerisinde yazacağınız metinlerde daha hızlı bir şekilde kullanım elde edebilirsiniz. On parmak klavye çalışmalarında dakika başına kelime sayısını artırmaya çalışmalısınız. F klavye kullanıldığı var sayılırsa teknik açıdan istediğiniz sonuçları bu klavyeye göre sağlayabilirsiniz. Türkçede en çok kullanılan kelime sayısına göre belirlenen kelimeler karşınıza çıkabilecek etkili uygulamalar olacaktır.

Klavye Hız Testi gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak birbirinden güzel özellikle ile birlikte hız testi yapabilirsiniz.

Katip Online Klavye Hız Testi 

Toplam Yazılan Kelime Sayısını Artırmak

Kelime sayısını artırmak için yazılarınızı ekrana odaklanarak sürdürmeye çalışmalısınız. Başka konulara odaklanmadan sadece içeriğe doğru odaklandığınızda elleriniz de otomatik olarak yerlerini alacaktır.

Doğru yazılan kelime sayısında azalma oluyorsa nedenleri üzerinde çalışarak kendinizi geliştirmeyi hedeflemelisiniz. On parmak klavye uygulamalarında dakika başına vuruş ve toplam vuruş da düzenli olarak çoğalmalıdır. Hata oranınız ne kadar azsa klavye testinden başarı kazanmanız o derece artacaktır.

F Klavye Hız Testi
F Klavye Hız Testi

Katiplik F Klavye Hız Testi 

Hangi alanda yazı yazıyorsanız o sektöre ve kategoriye uygun bir metin içeriğine odaklanabilirsiniz. Odaklanma yoksa ve belirli kelimeler dışı karışık bir yazı içeriği varsa hız testlerini de buna göre ayarlayabilirsiniz. Karmaşık ve bağ olmayan kelimeler hızınızı artırabilecektir. Diğer yandan sektöre özel içerikleri de göz ardı etmemelisiniz.

Tıbbi konularda katiplik yapan bir kişinin metin çalışması bu alana özel şekilde gerçekleşmelidir. Bireysel zabıt katipliği metinleri, icra katipliği metinlerinin konuları farklı olabilir. Katiplik mesleğinin nerede icra edildiğine göre bir çalışma yapılması da fayda gösterecektir.

3 Dakikalık On Parmak Hız Testi Faydaları

Tüm parmaklarınızı kullanarak hız testini yaparken 3 dakikalık rutinleri değerlendirebilirsiniz. Süre konusunda bir dakika iki dakika veya daha uzun sürede ne kadar çok odaklanacağınızı belirlemiş olursunuz. On parmak çalışma metinleri 2023 senesine ve gelecek dönemlerde güncellendiği için hız uygulamaları da değişebilecektir.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com