F Klavyede @ İşareti

F Klavyede @ Nasıl Yapılır? Sorusu genellikle klavye ile pek vakit geçirmeyenlerce araştırılan konuların arasında yer almaktadır.

F klavyede @ işareti yapmanın farklı  ve kolay yolları vardır. Online olarak yapılan bazı işlerde ve yazışmalarda kullanılan @ işaretinin önemi büyüktür. Klavye üzerindeki bazı tuşlar kombine olarak kullanıldığında @ işareti yapılabilmektedir. Q klavye ve F klavyenin tuş dizilimlerinin farklı olmasından dolayı @ işareti yapmak için iki klavyede de birbirinden farklı tuş kombinasyonları kullanılır.

F Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

F klavyede @ işaretine ihtiyaç duyulduğunda yapabilmek için basit bir tuş kombinasyonu kullanılmaktadır. @ işaretini F klavyede yapabilmek için klavyedeki ‘’ Alt Gr’’ + ‘’F’’  veya’’Ctrl +Alt+F’’ tuşlarını birbiriyle kombine kullanmak gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kombinasyon düzgün yapılmadığı takdirde @ işareti yerine F harfi yapılmış olacaktır. Aşağıdaki adımlar izlenerek  @ işareti doğru bir şekilde yapılabilir.

  • ‘’Alt Gr ’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’F’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’Alt Gr’’+’’F’’ tuşlarının birbiriyle kombine halde çalışmasıyla ‘’@’’ işareti yapılmış olacaktır.

Mail adresleri, e-postalar vb. içeriklerde sık sık kullanılan @ işaretini F klavyede yapmayı daha ayrıntılı anlatmak gerekirse ilk olarak klavyedeki harflerin alt kısmında bulunan boşluk tuşunun sağında yer alan Alt Gr tuşuna basılı tutarken aynı anda klavyenin solundaki ilk harf olan F tuşuna da basmak gerekmektedir. Bu sayede @ işareti kullanılabilir.

F-Klavyede-@-İşareti
F Klavyede @ İşareti

@ Kullanılan Yerler

Yaşadığımız dijital dünyada @ işareti farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Örneğin, kişi veya kurumların sahip olduğu mail adreslerinde kullanıcı adı ile sunucu adresini birbirinden ayırmak için kullanılır.@ işaretinin yaygın olarak kullanıldığı bir diğer yer ise Whatsapp gruplarıdır. Yazılan  mesajın ilgili kişiyi belirtmesi için veya kişi ile alakalı bir mesaj yazıldığını ifade etmek için de @ işareti kişinin adının önüne eklenir. Bu işaretin bir diğer kullanım alanı ise nick denilen takma isimlerdir. Nicklerdeki a harfi yerine @ kullanılarak farklı bir görünüm elde edilmektedir.

Bunun yanı sıra F Klavye Dersleri ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

@ Nasıl Yaygınlaştı?

İlk olarak 1500lü yıllarda el yazması eserler kopyalayan yazarlar tarafından Latince ’de ‘’doğru’’ anlamına gelen ‘’ad’’ kelimesi yerine@ işareti kullanılmaktaydı. Daha sonra işaret farklı alanlarda farklı anlamlarda kullanılmaya başlamıştır. Ticaret literatüründe ‘’oranında’’ anlamıyla kullanılmaya başlayınca dünyanın farklı bölgelerine yayılmıştır. Bilgisayarların üretilmesinin ardından  birbirlerine bağlanması düşüncesi ile @ bir bağlantı sembolü olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise insanların gündemi ve güncel olayları takip ettiği  Twitter, @ işaretinin en yaygın kullanıldığı yerdir.@ işareti Twitter de kişi veya kurumlardan bahsederken vurgu amacıyla kullanılmaktadır.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com