F Klavyede @ İşareti

F Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır? Sorusu genellikle klavye ile pek vakit geçirmeyenlerce araştırılan konuların arasında yer almaktadır.

F klavyede Et @ işareti yapmanın farklı  ve kolay yolları vardır. Online olarak yapılan bazı işlerde ve yazışmalarda kullanılan @ işaretinin önemi büyüktür. Klavye üzerindeki bazı tuşlar kombine olarak kullanıldığında @ işareti yapılabilmektedir. Q klavye ve F klavyenin tuş dizilimlerinin farklı olmasından dolayı @ işareti yapmak için iki klavyede de birbirinden farklı tuş kombinasyonları kullanılır. Genellikle E-posta adresleri ve nick oluşturmada sıkça tercih edilen “@” et simgesi için hem Q klavye hem de F klavyede farklı tuş kombinasyonlarına basılması suretiyle oluşturulmaktadır. Sizlere bu yazımızda F klavyede Et İşaret Nasıl Yapılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

F Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

F klavyede et işaretine ihtiyaç duyulduğunda yapabilmek için basit bir tuş kombinasyonu kullanılmaktadır. @ işaretini F klavyede yapabilmek için klavyedeki ‘’ Alt Gr’’ + ‘’F’’  veya’’Ctrl +Alt+F’’ tuşlarını birbiriyle kombine kullanmak gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kombinasyon düzgün yapılmadığı takdirde @ işareti yerine F harfi yapılmış olacaktır. Aşağıdaki adımlar izlenerek F Klavyede Et İşareti  “@”doğru bir şekilde yapılabilir.

  • ‘’Alt Gr ’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’F’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’Alt Gr’’+’’F’’ tuşlarının birbiriyle kombine halde çalışmasıyla ‘’@’’ işareti yapılmış olacaktır.

Mail adresleri, e-postalar vb. içeriklerde sık sık kullanılan @ işaretini F klavyede yapmayı daha ayrıntılı anlatmak gerekirse ilk olarak klavyedeki harflerin alt kısmında bulunan boşluk tuşunun sağında yer alan Alt Gr tuşuna basılı tutarken aynı anda klavyenin solundaki ilk harf olan F tuşuna da basmak gerekmektedir. Bu sayede @ işareti kullanılabilir.

F Klavyede Et İşareti yanı sıra Yüzde İşareti Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız bağlantıya tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Q Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Q klavye üzerinde et (@) işareti yapabilmeniz için bazı tuş kombinasyonlarını kullanmanız gerekmektedir. Q Klavyede @ işaretinin yapılabilmesi için ‘’ Alt Gr’’ + ‘’Q’’  veya’’Ctrl +Alt+Q’’ tuşlarını birbiriyle kombine kullanmak gerekmektedir. Aşağıdaki adımlar izlenerek Q klavye de Et “@” işareti doğru bir şekilde yapılabilir.

  • ‘’Alt Gr ’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’Q’’ tuşuna basılması gerekir.
  • ‘’Alt Gr’’+’Q’’ tuşlarının birbiriyle kombine halde çalışmasıyla ‘’@’’ işareti yapılmış olacaktır.

Q klavye için bunun yanı sıra ’’Ctrl +Alt+Q’’ tuşlarına sırası ile basıldığında @ et işaretini yapmış olacaksınız. Mail adresleri, e-postalar vb. içeriklerde sık sık kullanılan @ işaretini Q klavyede yapmayı daha ayrıntılı anlatmak gerekirse ilk olarak klavyedeki harflerin alt kısmında bulunan boşluk tuşunun sağında yer alan Alt Gr tuşuna basılı tutarken aynı anda klavyenin solundaki ilk harf olan Q tuşuna da basmak gerekmektedir. Bu sayede @ işareti kullanılabilir.

F-Klavyede-@-İşareti
F Klavyede @ İşareti

F Klavyede Et İşareti (@) Kullanılan Yerler

Yaşadığımız dijital dünyada @ işareti farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Örneğin, kişi veya kurumların sahip olduğu mail adreslerinde kullanıcı adı ile sunucu adresini birbirinden ayırmak için kullanılır.@ işaretinin yaygın olarak kullanıldığı bir diğer yer ise Whatsapp gruplarıdır. Yazılan  mesajın ilgili kişiyi belirtmesi için veya kişi ile alakalı bir mesaj yazıldığını ifade etmek için de @ işareti kişinin adının önüne eklenir. Bu işaretin bir diğer kullanım alanı ise nick denilen takma isimlerdir. Nicklerdeki a harfi yerine @ kullanılarak farklı bir görünüm elde edilmektedir.

Bunun yanı sıra F Klavye Dersleri ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

F Klavyede Et İşareti (@) Nasıl Yaygınlaştı?

İlk olarak 1500lü yıllarda el yazması eserler kopyalayan yazarlar tarafından Latince ’de ‘’doğru’’ anlamına gelen ‘’ad’’ kelimesi yerine @ işareti kullanılmaktaydı. Daha sonra işaret farklı alanlarda farklı anlamlarda kullanılmaya başlamıştır. Ticaret literatüründe ‘’oranında’’ anlamıyla kullanılmaya başlayınca dünyanın farklı bölgelerine yayılmıştır. Bilgisayarların üretilmesinin ardından  birbirlerine bağlanması düşüncesi ile @ bir bağlantı sembolü olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise insanların gündemi ve güncel olayları takip ettiği  Twitter, @ işaretinin en yaygın kullanıldığı yerdir.@ işareti Twitter de kişi veya kurumlardan bahsederken vurgu amacıyla kullanılmaktadır.

F Klavyede Et (@) İşareti Yapmak | Sonuç

F Klavyede Et “@” işareti yapmanın en kolay yılı önce hemen boşluk tuşunun sağ tarafında bulunan ‘’ Alt Gr’’ tuşuna basmanız, elinizi çekmeden sonrasında ‘’F’’ tuşuna basmanız olacaktır. Bunun yanı sıra yine sırasıyla ’’Ctrl +Alt+F’’ tuşları da denenebilir. Bunu sağlarken de önce CTRL sonra Alt sonra ise F tuşuna basmak gerekmektedir. Bunları sağladığınızda kolay bir şekilde @ simgesini yapmış olacaksınız. F Klavyede Et İşareti ile ilgili olarak sizlerde düşüncelerinizi veya merak ettiğiniz farklı simgelerin yapılışını yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com