TC den İsim Soyisim Bulma

TC den İsim Soyisim Bulma konusu son zamanlarda birçok web sitesinin ve uygulamanın hacklenmesi ile birlikte sıkça araştırılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası üzerinden isim soyisim bulma konusuna değinmeden önce yasal olup olmadığını tartışmak gerekir. Zira eğer kendi T.C. kimlik numaranız ile bir işlem yapmıyorsanız bu hem etik değildir hem de yasal olmayarak bir suçtur. Bu bilgileri verdikten sonra kimlik numarası üzerinden isim soyisim bulamaya yönelik olarak sizlere birkaç bilgiden bahsedeceğiz. Peki, TC den İsim Soyisim Bulma Nedir? Gelin hep birlikte bakalım.

TC den İsim Soyisim Bulma Mümkün Mü?

TC den İsim Soyisim Bulma konusu son zamanlarda birçok web sitesinin ve uygulamanın hacklenmesi ile birlikte internet üzerinde birçok kişinin kimlik bilgisi ve özellikle T.C. kimlik numarası bulunuyor. Özellikle bu noktada bu kimlik numaralarına erişen kişilerin ilk yaptıkları şey bu kimlik numaralarının kimlere ait olduğunu öğrenmeye çalışmak oluyor. Peki TC den isim soy isim bulma mümkün mü?

Açıkçası bu işlemin mümkün olup olmadığına gelmeden önce yasal olup olmadığını tartışmak gerekir. Zira eğer kendi T.C. kimlik numaranız ile bir işlem yapmıyorsanız bu hem etik değildir hem de yasal değildir. Zira bu bilgiler açıkça bazı sitelerden çalınmış verilerden alındığı için bu verileri çalan ne kadar suçluysa bu verileri kullanmaya çalışanlar da suçludur. Ancak yine de tüm riskleri göze alıp bu tarz bir işe kalkışmak istiyorsanız T.C. kimlik numarası ile isim ve soy isim bulmak kısmen mümkündür ama garanti değildir.

TC den İsim Soyisim Bulma

Kimlik Numarası ile Nasıl İsim Soy İsim Bulunur?

Öncelikle eğer bu işlemi kendi bilgileriniz ile yapacaksanız ki kendi T.C. kimlik numaranız ile neden isim sorgulayasınız bilmiyoruz ama bunu yasal olarak resmi siteler üzerinden yapabilirsiniz. Tabi ki bu sitelerin amacını sizin kendi T.C. kimlik numaranız ile isminiz sorgulamak değil, T.C. kimlik numarasını kaybeden kişilerin ya da kimliğinde yazmayan kişilerin T.C. kimlik numaralarını isim soyisim ve başka bilgiler yardımıyla öğrenmeleri içindir.

Peki ya direkt olarak T.C. kimlik numarası girilerek isim soy isim öğrenme işlemi nasıl yapılır? Dediğimiz gibi bu kesinlikle yapılmaması gereken ve yasal olmayan bir işlemdir bu yüzden bu işlemi uygularken tüm sorumluluğun sadece size ait olduğunu unutmamalısınız.

Bunun yanı sıra 4 yıl 2 ay hapis cezası aldım nasıl yatarım? Sorusunun cevabını arıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

T.C.’den İsim Soyisim Bulma Programı

TC den İsim Soyisim Bulma Programı, Yazımızın başında söylediğimiz gibi her gün internet üzerinde birçok kişinin kimlik bilgileri çalınıyor. Bu internet korsanları da bu verileri internetin belirli katmanlarında para karşılığında satıyor ya da paylaşıyor. Birileri de bu verileri toplayıp bunu bir programa dökmüş. Çalınan kimlik bilgilerinden biri hakkında bir şey öğrenmek istiyorsanız bu programı satın alıyorsunuz ve elinizdeki bilgilerle program üzerinde arama yaparak kişinin isim ve soy ismine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Tabi ki yasal olmadığı için bu program ya da türevlerini tasvip etmeyecek ve ismini hiçbir şekilde paylaşmayacağız.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com