KLAVYE SINAV UYGULAMASI

Klavye Sınav Uygulaması
Reklam
Klavye Sınavları
Aktif Çalışma : 37
Biten Çalışma : 1016
Günün En İyisi : papatyahanım

Öğrenciler Sınav Başlığı Sınav Bilgileri Sınav Tarihi Sınava Katıl!

Klavye Sınav Uygulaması

Klavye Sınav, belirlenen tarih aralığında yine belirlenen metinler üzerinde yapılan klavye çalışmasıdır. Kullanıcı klavye sınav bölümünde oluşturulan metinleri belirtilen tarih aralığında yazarak sıralamasını görebilir. Ayrıca Eğitmenler kendi sınavlarını oluşturarak diğer öğrencilerin katılmasını sağlayabilir. Çalışma oluşturulurken sınav ismi, süresi, dakikası ve ekran görünümü belirlenmelidir. Bunun yanı sıra toplu olarak öğrencilerinizde düelloda gerçekleştirebilirsiniz.

Klavye Sınavı Nasıl Kullanabilirim?

Klavye sınavı kullanabilmeniz için öncelikle imla durumu, çalışma süresi, sınav modu, çalışma gizliliği, çalışma başlığı, metin grubu, çalışma metin grubu ve metin seçimi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca sınavın başlangıç ve bitiş tarihini belirtmeniz gerekmektedir. Öğrenciler sınav bitiş süresine kadar sınava katılabilmekte ve sınav bitiminde sonucunu görebilmektedir.

Sınavı Kendi Öğrencilerim İçin Oluşturabilir Miyim?

Çalışma Gizliliği seçeneğini "Özel" yaparak sizlere bir şifre verilmesini sağlayabilir ve sınava sadece bu şifreyi bilen öğrencilerinizin katılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sınava sadece şifreyi bildirmiş olduğunuz öğrenciler katılarak bu sınavı öğrencilerinizle sınırlayabilirsiniz. Bunu sağlarken çalışma başlığını kurum ya da sınav ismini yazarak daha özel bir hale getirebilir ve bizlerden "Eğitmen" rolü talebp edebilirsiniz.


Klavye Sınav Sonucu

Klavye sınav sonucu, sınava giren öğrenciler açısından en yüksek doğru kelimeyi yazandan en düşüğüne doğru sıralamaktadır. Sonuç ekranı detaylı olup; Kullanıcı adı, doğru kelime sayısı, yanlış kelime sayısı, toplam kelime sayısı, doğru tuş vuruşu ve yanlış tuş vuruşu gibi değerlere sahiptir. Ayrıca öğrencilerinizle sıfırdan on parmak F klavye çalışmak için F Klavye Dersleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Popüler Klavye Sınav Soruları ve İpuçları

Klavye sınav sonucunu excel ve PDF formatlarında indirebilirsiniz. Ayrıca üye olan kullanıcılarımız katılmış olduğu klavye sınavlarına dair sonuçlara "Çalışmalarım" bölümünden ulaşabilirler.

Klavye sınavında sıralamalar en çok doğru kelime yazandan en düşük doğru kelime yazan kişiye kadar sıralanır.

Klavye Sınavına belirtilen tarih aralığında istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Kesin sonuçlar sürenin bitmesinden sonra netlik kazanacaktır.

Oluşturacağınız klavye sınavlarının takibini yaparak öğrencilerinizin durumunu görmek için hemen yukarıda yer alan menüden eğitmen talebi oluşturabilir ve bizlere istek gönderebilir veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Klavye Sınav Uygulaması bölümüne dair öneri, şikayet ve tavsiyeleriniz ile ilgili olarak 7/24 iletişim bölümümüzden teknik ekibimize ulaşabilirsiniz.