Klavye Mülakat Uygulaması
Resim adı : 1.jpeg

Kendi Metninde Yaz
Resim adı : 1.jpeg

Özel Antrenman Sahası
Resim adı : 1.jpeg

Karışık Kelimeler
Resim adı : 1.jpeg

Reklam
Katip Online Toplu Klavye Çalışması
Aktif Çalışma : 24
Biten Çalışma : 155
Günün En İyisi : papatyahanım

Katılımcı Çalışma Başlığı Çalışma Bilgileri Tarih Bilgileri İşlem

Klavye Çalışması

Klavye çalışması, katiplik metinleri üzerinde klavye testi yaparak gelişim sağlamak açısından oldukça önemlidir. Günümüzde klavyeyi hızlı ve etkili bir şekilde kullanabilmek önemlidir. Kişilerin hızlı bir şekilde klavye kullanmayı öğrenmeleri için 10 parmak klavye ve hızlı klavye kullanma teknikleri gibi çalışmalar popüler hale gelmiştir. Herkes için faydalı olan bu çalışmalar, özellikle iş ve okul hayatında hızlı bir şekilde klavye kullanması gereken kişiler için büyük önem arz etmektedir. Klavyeyi etkin bir şekilde kullanmanın hem iş dünyası hem de kişisel hayat için birçok avantajı vardır.

Klavye Çalışması

Klavye çalışması, katiplik metinleri kullanılarak imlalı veya imlasız olarak 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli sınav modlarında yapılan bir çalışmadır. Bu çalışmalarla hızlı klavye kullanımının püf noktaları hakkında bilgi sahibi olursunuz. Klavye çalışmaları hangi meslekten olursanız olun klavye hakimiyetinizi en üst düzeye çıkaracaktır. Hem hatasız hem de daha hızlı yazmanıza olanak sunarak verimliliğinizi arttıracaktır.

Katiplik Metinleri Nelerdir? Katiplik Metinleri Çalışması

Katiplik metinleri, Adalet Bakanlığı tarafından Zabıt, İcra ve CTE katipliği personel alımında kullanılan metinlerdir. Katiplik metinleri üzerinde bireysel olarak ya da bir kurs yardımıyla basit, uğraşsız ve eğlenceli bir şekilde klavye kullanımını öğrenebilir ve klavye çalışmalarını yapabilirsiniz. Katiplik Mülakat Uygulaması bölümünde yer alan katiplik metinleri şunlardır;
 • 2022 Zabıt Katipliği Metinleri
 • 2022 İcra Katipliği Metinleri
 • 2022 CTE Katipliği Metinleri
 • Yargıtay Metinleri
 • Danıştay Metinleri
 • 2021 Zabıt Katipliği Metinleri
 • 2021 İcra Katipliği Metinleri
 • 2021 CTE Katipliği Metinleri
 • 2019 Zabıt Katipliği Metinleri
 • 2019 İcra Katipliği Metinleri
Yukarıda belirtilen Zabıt, İcra ve CTE katipliği metinleri ile ilgili olarak 2014, 2015, 2017 gibi birçok yıla ilişkin olarak katiplik metinlerine ulaşabilirsiniz.

Katiplik Klavye Testi Nedir?

Katiplik klavye testi, klavye mülakat uygulaması bölümünde 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli sınav modları seçilerek yapılan bir testtir. Bu test ile birlikte 2022, 2021, 2019 yılları Zabıt, İcra ve CTE katipliği metinleri gibi birçok yıla ait katiplik metinleri üzerinde çalışma yapabilirsiniz.

Kendi Metninde Yaz

Kendi metninde yaz, kişilerin belirleyeceği metinler üzerinde 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli sınav modları seçilerek yapılan bir çalışmadır. Kendi metninizi ilgili alana yapıştırdıktan sonra süre ve sınav modu seçimi yapılarak istediğiniz metin üzerinde çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Klavye Antrenman Sahası

Özel klavye antrenman sahası, çeşitli metin kategorilerinde farklı çalışmalar yapma imkanı sunmaktadır. Bu bölümde klavye eğitmenleri ve kullanıcılardan gelen talepler üzerine metin oluşturulmaktadır. Özel klavye antrenman sahası bölümünde yer alan bazı metin kategorileri şunlardır;
 • Daktilografi Metinleri
 • Hikayeler
 • İngilizce Metinler
 • Parmak Egzersizleri
 • Tekerlemeler
 • Malezya Dili
 • Tersten Metinler
Yukarıda belirtilen metin gruplarının yanı sıra birçok metin grubunda da çalışma gerçekleştirebilmenizin mümkündür.

Karışık Kelimeler | Klavye Kelime Çalışma

Karışık kelimeler, klavye kelime çalışma konusunda Türkçe, İngilizce, hukuki terimler, kolay ve zor kelimeler gibi birçok kelime grubunda çalışma gerçekleştirmenizi sağlar. Karışık kelimeler bölümünde çalışmak istediğiniz metin grubunu seçerek 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli sınav modlarını seçerek klavye çalışması yapabilirsiniz.

Toplu Klavye Çalışması

Toplu klavye çalışması, belirlenen tarih aralığında yine belirlenen katiplik metinleri üzerinde yapılan klavye çalışmasıdır. Kullanıcı toplu klavye çalışması bölümünde oluşturulan metinleri belirtilen tarih aralığında yazarak sıralamasını görebilir. Aynı zamanda kendi çalışmasını oluşturarak diğer kullanıcıların katılmasını sağlayabilir. Çalışma oluşturulurken çalışma ismi, süresi, dakikası ve sınav modu belirlenmelidir.

Klavye Çalışma

Klavye çalışma, katiplik metinleri üzerinde test sağlanarak kişinin klavyede yazım hızını belirlediği bir uygulamadır. İmlalı metinler, imlasız metinler, 1, 3, 5 ve 10 dakikalık katiplik metinleri gibi birçok seçenek üzerinde çalışma gerçekleştirilir. Yine katiplik sınav ekranları üzerinde bu çalışmalar sağlanarak kullanıcının sınava hazır

On Parmak Klavye Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

On parmak klavyenin ne kadar sürede öğrenildiği konusunda farklı yanıtlara rastlanmaktadır. Aslında bu sorunun cevabı On parmak klavye için hangi tekniğin kullanıldığına ve yapılması gereken alıştırmalara ne kadar zaman ayrıldığına bağlıdır. 10 parmak klavye kullanımını etkili bir şekilde öğrenmek ve hızlı yazılar yazabilmek için özel bir yeteneğe ihtiyaç yoktur. Önemli olan özenli bir şekilde çalışmak ve düzenli pratik yapmayı ihmal etmemektir. Klavye kullanımı için alınan dersleri kaçırmamak da oldukça önemlidir. Genel olarak klavye çalışmasına günde 3 saat ayıran biri 2 ayın sonunda etkili bir şekilde klavye kullanabilmektedir. Bazı kaynaklar ise yine günde 5 saatlik bir pratikle 26 saatte aktif şekilde 10 parmak klavye kullanımının mümkün olduğunu söylemektedir. Bu hususta F Klavye Dersleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Klavye Çalışmasının Faydaları Nelerdir?

Klavye çalışmalarını eksiksiz şekilde yerine getiren kullanıcılar büyük avantajlarla karşılaşır. Öncelikle klavye çalışmaları kullanıcılara büyük bir hız kazandırır. En belirgin yararlarından biri budur. On parmak klavye kullanabilen biri dakikada ortalama 80 kelime yazabilmektedir. Hangi tuşun klavyede nerede yer aldığını bulmaya çalışmak kullanıcılara zaman kaybettirir. Klavye çalışmaları tuşlara bakmaya ihtiyaç olmadan yazı yazılmasını sağlar. Etkin bir şekilde klavye kullanabilmenin iş dünyası için de faydası büyüktür. Hızlı ve etkili şekilde klavye kullanabilmek iş hayatında rakiplerin önüne geçilmesine olanak sağlar. Diğer adaylara göre dakikada iki kat daha fazla kelime yazmak mümkün olur. Kişiler klavye çalışmaları sayesinde verimliliğini artırır. Klavye çalışmaları sonucunda yazı yazarken kişiler klavyeye değil ekrana bakma yeteneği kazanır. Bu da yazdıkları metinde herhangi bir hata olursa hemen fark etmelerini sağlar. Böylece daha doğru ve verimli işler ortaya çıkar. Klavye çalışmaları daha az yazım yanlışı yapılmasına katkıda bulunur. Bu şekilde yazıların düzenlenmesi için harcanan zaman oldukça azalır.
Görev Rütbeleri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...