KENDİ METNİNDE YAZ

Kendi Metninde Yaz

Reklam

Kendi Metninde Yaz

Kendi Metninde Yaz bölümü belirleyeceğiniz metinler üzerinde 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli sınav modları seçilerek yapılan bir çalışmadır. Kendi metninizi ilgili alana yapıştırdıktan sonra süre ve sınav modu seçimi yapılarak istediğiniz metin üzerinde çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca klavye çalışması bölümünden hazır metinler seçerek çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Kendi Metnimde Yazmalıyım?

Eğitmen ve öğretim kurumları tarafından özel olarak belirlenen metinler üzerine çalışma gerçekleştirebilmeniz açısından kendi metnimde yaz bölümü oldukça önemlidir. Sizlerde özel çalışma metinlerinizi ilgili alana kopyalayarak çalışma başlatabilir ve özel metinleriniz üzerinde klavye çalışması yapabilirsiniz.

Özel Metinlere Nasıl Ulaşırım?

Kendi metninde yaz bölümü için kullanacağınız özel metinler tamamen sizlerin ya da eğitmenin tercihine bırakılmıştır. Şarkı sözü, özel harf çalışması, sözcük eki çalışmarı gibi bir çok çalışmayı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca bunu sağlarken çeşitli süre ve ekran görünümlerini de kullanabilirsiniz.


Hatalarınız Üzerine Çalışma Yapın!

Kendi Metninde Yaz bölümüne istediğiniz metni ekleyerek klavye çalışması yapabilmeniz mümkündür. Gelişmiş ekran seçenekleri, süre seçenekleri ve imla durumu ile birlikte istediğiniz düzeyde çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra detaylı sonuç ekranı ile birlikte hatalarınızı kopyalayabilir ve bu bölümü kullanarak hatalarınız üzerinde de çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hızlı yazma testi ile seviyenizi belirleyebilirsiniz.


Kendi Metninde Yaz Sorulan Sorular ve İpuçları

Sitemiz üzerinde yapılan puanlama sistemine kendi metnimde yaz bölümü dahil değildir.
Kendi Metnimde Yaz bölümüne yapıştıracağınız metin sistem tarafından otomatik olarak tekrar edecektir. Bu haliyle harf, kelime ve sözcük eki gibi çalışmaları gerçekleştirmeniz mümkündür.
Kendi Metnimde Yaz bölümünde 1,2,3,4,5 ve 10 dakikalık çalışma yapabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra "süresiz" olarak da çalışma gerçekleştirebilirsiniz.
Kendi Metnimde Yaz bölümü, zorlandığınız kelimeler ve sürekli hata yaptığınız kelimeler üzerinde çalışma yapmanız açısından oldukça önemlidir. Hata yapılan veya zorlanılan, harf, kelime ve cümleler üzerinde yapacağınız düzenli çalışmalar hatalarınızın önüne geçmesini sağlayacaktır.
Kendi Metninde Yaz bölümü ile ilgili olarak öneri, şikayet ve tavsiyelerinizi iletişim bölümüzden bizlerle paylaşabilirsiniz.