KELİME ÇALIŞMASI

Kelime Çalışması

Reklam

Kelime Çalışması

Kelime Çalışması bölümü, klavyede kelime çalışma konusunda Türkçe, İngilizce, hukuki terimler, kolay ve zor kelimeler gibi birçok kelime grubunda çalışma gerçekleştirmenizi sağlar. Karışık kelimeler bölümünde çalışmak istediğiniz metin grubunu seçerek 1, 3, 5 ve 10 dakikalık sürelerde belirli ekran görünümlerini seçerek klavye çalışması yapabilirsiniz. Ayrıca klavyede hızlı yazma seviyenizi belirlemek için hız testi sağlayabilirsiniz.

Neden Kelime Çalışması Yapmam Gerekiyor?

Kelime çalışması hem klavyede hızlanmanızı hem de kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra okuma ve yazma ile birlikte kelimelere aşina olabilir ve hızlı bir şekilde yazma imkanı yakalayabilirsiniz.

Karışık Kelimelerde Çalış!

Kelime çalışması sayfasında yapacağınız her çalışmada kelimeler karışık olarak gelmektedir. Türkçe, İngilizce, hukuki terimler, kolay ve zor kelimeler gibi birçok kelime çalışma grubu üzerinde çalışma yapabilirsiniz.


Kelime Çalışmasının Avantajları Nelerdir?

Kelime çalışması sizlerin mesleki açıdan karşılaşabileceğiniz teknik kelimeleri daha hızlı bir şekilde yazmanız açısından oldukça önemlidir. Hukuki ve tıbbi terimler başta olmak üzere İngilizce ve Türkçe gibi yazacağınız çeşitli kelimelerde klavye yazım hızınızın artmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra hız artırmak için düello yani klavye yarışması yapabilir ve eğlenceli bir şekilde klavye çalışabilirsiniz.


Popüler Kelime Çalışması Soruları ve İpuçları

Kelime Çalışması bölümünde yer alan metin grubunu ve metni seçerek istediğiniz kelime grubunda çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Bunu sağlarken çeşitli süre ve ekran görünümlerini de tercih edebilirsiniz.

Kelime Çalışması bölümünde her çalışma başlattığınızda kelimeler karşınıza karışık olarak gelmektedir.

Kelime çalışması özellikle teknik anlamda kelimelere sahip meslek grupları açısından oldukça önemlidir. Kelime çalışması, teknik terimler üzerinde yazma ve okuma becerilerinin gelişmesi açısından öneme sahiptir.

Kelime çalışması, farklı kelimeler görmenize ve klavye hızınızın artmasında sizlere yardımcı olur. Özellikle meslek grubu ve yabancı dil üzerine yapmış olduğunuz çalışmalar daha yeni terimler görmenize ve on parmak yazım için hız kazanmanızda öneme sahiptir.

İletişm sayfamızdan talep etmiş olduğunuz kelime gruplarını belirtmeniz veya varsa eklenmesini istediğiniz metinleri göndermeniz yeterlidir. Ekibimizce değerlendirilerek ilgili kelimeler sisteme dahil edilecektir.