En İyi Klavye Modelleri

En İyi Klavye Modelleri 2022 yılında klavye edinmek isteyenlerin sıkça araştırdığı ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Klavye alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu klavyenin ergonomik ve rahat yazmayı sağlayan bir klavye olmasıdır. Piyasada birçok klavye modeli bulunmaktadır klavye modeli seçerken kişi ihtiyaçları doğrultusunda araştırma yapmalıdır.Klavye seçiminde önemli olan asıl nokta ise klavyeyi alacak olan kişinin ne için kullanılacağıdır. Çünkü oyuncu ve makale klavyeleri özellik olarak birbirinden çok farklıdır. Sizlere bu yazımızda En İyi Klavye Modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

En İyi Klavye Modelleri 2024

En İyi Klavye Modelleri, arasında seçim yapmak oldukça güçtür çünkü piyasada çok fazla klavye modeli ve markası bulunur. Fakat uzun süredir kullanılan ve kendisini kanıtlamış önemli markalar bulunmaktadır. Bu markaları liste halinde sıralamak gerekirse şu şekildedir:

  • Logitech Craft
  • Migrosoft Sculpt Ergonomic Desktop
  • Inca Iws-589 Super Cosy
  • Logitech Multi-Device

Şeklinde sıralanabilir. Microsoft scroup ergonomik Despot klavyesi özellikle rahatlığı tercih edenlerin en çok kullandığıklavyeler arasındadır.Çünkü ergonomik ve rahat bir yapıya sahiptir tuşlarının kolay basım olması ise bu klavyenin tercih edilmesinde asıl sebeptir. Bu klavyede özellikle multimedya özelliğinin olması da en çok tercih edilenler arasında bulunmasını sağlıyor. Yazı yazanların ve bazı meslek gruplarının uzun süre klavye başında kaldığı için tercih edilen ergonomik klavyedir.

En İyi Klavye Modelleri
En İyi Klavye Modelleri

Logitech Multi-Device

Logitech Multi Device kablosuz klavye modelleri arasında öne çıkan ilk modeldir.Kablosuz klavye olmasından dolayı rahatlıkla taşınabilir özelliğe sahiptir. Örneğin evden çalışan birisi dışarıya çıktığında klavyesini de kolaylıkla yanında taşıyabilir.Bu özelliğinin olmasından dolayı özellikle iş hayatında çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca kablosuz özelliğinden dolayı mobil cihazın hemen her yerde bilgisayar gibi kullanılabilmesini de sağlıyor.Yanında bulunan küçük raf sistemi sayesinde cep telefonunu karşıya yerleştirip hızlı bir şekilde yazmaya başlanabilir.Bu klavye aynı zamanda sık seyahat eden ama her yeri laptop ya da bilgisayar götürmek istemeyen ve aynı zamanda tablet klavyesinden de hoşlanmayanlar için tercih edilen bir klavyedir.

Bunun yanı sıra Klavye Dili Nasıl Geliştirilir? Sorusunun cevabını arıyorsanız, bağlantıya tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Logitech Craft Klavye

Logitech Craft klavye modeli genellikle yazı işleri ile uğraşan ve yaratıcı sektörlerde çalışanlar için tasarlanmış bir klavyedir.Çok hızlı yazı yazmayı hedefleyenler bu klavyeyi tercih etmektedirler. Çünkü hızlı yazı yazmak için birçok özelliği bulunan gelişmiş bir klavyedir.Örneğin sayfalar arasında kolayca gidip gelebilmeyi sağlar.Sık sık ekran görüntüsü alan kişiler ve belge üzerinde not tutanlar için bu klavye türü asistan görevi görmektedir. Klavyenin sol üst köşesinde bulunan kontrol tuşu ile pek çok program kolayca bulunabilir.Birçok özelliğinin olması ve kısa yolu tuşlarının çok fazla olmasıyla birlikte günümüzde de çok fazla tercih edilmektedir.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com