En İyi 10 Klavye Önerisi

En İyi 10 Klavye Önerisi genellikle yazılımcılar ya da oyun severlerin üzerinde durduğu ve merak ettiği bir konudur.

Klavye kullanımı son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Birçok kişi en iyi klavyeyi edinerek gerek oyunlarda gerekse yazım şeklinde kolaylık yönünden faydalanmaktadır. Hal böyle olunca birçok kişi de en iyi klavye önerileri hakkında araştırma yapmaktadır. Sizlerde en iyi klavye önerileri hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda En İyi 10 Klavye Önerisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

En İyi 10 Klavye Önerisi

Günümüzde Logitech markasının klavyeleri çok fazla tercih edilmektedir. Logitech Craft, Microsoft Sculpt, ınca ıws-589 gibi modeller çok fazla tercih edilmektedir. Bu klavyelerin tercih edilme sebebi hepsinde farklılık göstermektedir. Kimi klavyelerde multimedya özelliği aranırken kimi bilgisayarlarda ise ışık özelliği aranmaktadır. Klavyelerin tercih edilmesi hangi alanda kullanılacağına bağlı şekilde değişmektedir.

En iyi 10 klavye modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Logitech Craft
  2. Microsoft sculp ergonomic desktop
  3. Inca ıws-589 Super cosy
  4. Logitech Multi- Device
  5. HP-C2710 Kablosuz klavye
  6. Razer Ornata Chroma
  7. Apple Magic Keyboard
  8. Migrosoft All in One
  9. Tech 121
  10. Kr-83

Şeklinde sıralanabilir. Bu klavyelerin bazıları kablosuz özelliğe sahipken kimisi de oyuncu klavyesinin özelliklerini taşımaktadır. Yüksek ses çıkaran tuşlar oyuncu klavyesinde olmazsa olmazlarındandır. Yazma işi ile uğraşanlar ise ışıklı ve multimedya özelliği olan klavyeleri tercih etmektedir.

En İyi 10 Klavye Önerisi
En İyi 10 Klavye Önerisi

Razer Ornata Chroma

Razer ornata chroma klavyesi en çok tercih edilen oyuncu klavyesidir. Bu klavyede ışık özelliği bulunmaktadır Sert basımlı ve ses çıkartan bir klavyedir. Bu yüzden oyuncuların çoğu bu sesten memnun olmaktadır bu ses oyunu keyifli hale getirmektedir.Renkli ışıklarının olması ise hem dekor açısından hem de akşam oyun oynarken tuşların rahatlıkla kullanabilmesini sağlar.Bu klavye oyuncu klavyesi olarak ün kazansa da aynı zamanda yazı yazanlar içinde oldukça kullanışlı bir klavyedir. Orta yükseklikteki tuşları ile ergonomik bilek desteği sağlamaktadır.Bu bilek desteği sayesinde yazı yazacak olan kişiler saatlerce yorulmadan yazı yazabilir.Renkli ışıklandırılması hem eğlenceli bir detay hem de dikkat dağıtıcı bir unsurdur.Yazı yazanlar için düz beyaz renkleri de bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Hızlı Okuma Teknikleri ile ilgili olarak bilgi almak istiyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Klavyede Önemli Detaylar

Klavye alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise klavyenin markasıdır. Ucuz ve kalitesiz klavyeler sonrasında kolaylıkla bozulur. Kişi ihtiyacını karşılayabilecek ve ergonomik tasarıma sahip klavyeleri tercih etmelidir. Markayı araştırırken alacağı klavyenin kullanıcı yorumlarını da okuyarak detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra almaya karar vermelidir. Piyasada çok fazla klavye vardır. Fakat uzun yıllardır kullanılan ve çok kaliteli klavye markaları da bulunmaktadır. Klavye seçerken En İyi 10 Klavye Önerisi yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com