Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı?

Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı? Son dönemlerde birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Açık cezaevlerinde kalan kişiler için koronavirüs zamanında 15 Nisan 2020 tarihinde ilk kez izin verildi. Bu izin sonrasında ilgili bakanlık tarafından izinler dönem dönem uzatıldı. Hal böyle olunca birçok kişi ceza evi izinleri hususunda araştırma yapmaya başladı. Sizlerde ceza evi izinlerinin uzatılıp uzatılmadığı konusunda araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı? | 2024 Güncel

Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı? Birçok kişi internet üzerinden cezaevi izinleri hakkında bilgi almak için deli gibi araştırma yapıyor. Eğer konuya hakim değilseniz Açık cezaevlerinde kalan kişiler için koronavirüs zamanında 15 Nisan 2020 tarihinde ilk kez izin verildi. O dönemden beri sürekli olarak uzatılan cezaevi izinlerinin en son bir yıl süre ile tekrardan uzatıldığı ve bunun son kez yapıldığı söylenmişti. Bu yüzden bu bitiş tarihinin yaklaşması ile birlikte birçok kişi Cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmadığı konusunda araştırmalar yapmaya başladı.

Peki gerçekten cezaevi izinleri uzatıldı mı? Bu izinlerin son tarihi ne zaman doluyor? Son kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan detaylara gelin isterseniz birlikte göz atalım.

Geçmişten günümüze kadar tam tamına 12 kez uzatılan cezaevi izinleri normal şartlarda geçtiğimiz aylarda bitecekti. Ancak kabile tarafından yeni alınan karara göre bu izinler bir kez daha uzatıldı ve son tarih 31 Temmuz 2023 oldu. Bunun sonrasında ise alınan karar ile birlikte tekrar uzatıldı. 2024 yılında cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağı ise merak konusu oldu.

Peki ya izinlerin bitmesi sonrası cezaevlerine dönmeyen mahkumlar ne olacak? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Cezaevi Izinleri Uzatildi
Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı?

Firari Sayılmamak İçin Zamanında Dönmek Şart

Açıklanan sayılar göz önüne alındığında bu izinlerden faydalanan kişi sayısının yaklaşık 200 bin olduğunu biliniyor. Bu açıdan bakıldığında bu kadar mahkûmdan azda olsa bir kısmının bir noktada geri dönmeme ihtimalinin olduğunu da düşünmek gerekiyor. Bu noktada birçok kişinin merak ettiği soru cezaevlerine dönmeyen mahkumlar ne olacak?

Açıkçası normal zamanlarda da verilen izinler sonrasında, izinin bitiş tarihinde cezaevine dönmeyen açık cezaevi mahkumları firari sayılmakta ve cezaları buna göre yeniden değerlendirilmekteydi. Bu durumda da aynı kurallar geçerli. Eğer 31 Temmuz 2023 tarihine tekrar uzatılan cezaevi izinlerinin süresi dolduğu zaman mahkumlar cezaevlerine geri dönmezlerse firari sayılacaklar ve yakalama kararı çıkarılmasının yanında cezai durumları tekrar değerlendirilecek.

Eğer sizde herhangi bir suçtan mahkûmiyet yaşayan biriyseniz öncelikle cezaevi izinlerinin 2023 sene sonuna kadar uzatılmasına sevinebilirsiniz. Ancak bu süre sonunda bir problem yaşamamak, firari olarak görünmemek ve daha fazla ceza almamak adına cezaevine geri dönmeniz oldukça büyük bir önem taşımaktadır.2024 yılında cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağı ise merak konusu oldu.

Bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı Becayiş Talebi ile ilgili olarak bir araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

logo

Katip Online, Adalet Bakanlığı Personeli ve adaylarına yönelik olarak hazırlanmış olan ve binlerce kişinin emeğini barından özel bir klavye çalışma projesidir.

Tüm hakları saklıdır. © 2022 Katip Online.

Katip Online Uygulamalar

Bizi Takip Edin!

Email: info@katiponline.com