Ümit ŞEKER (@umitseker)

Çaylak

07.10.2022 11:45
Erişmek isteği hedefi olmayanlar çalışmaktan zevk almazlar. Unutmayın ki oturduğu yerden başarıya ulaşan tek şey tavuktur.

Herkese merhabalar,


İsmim Ümit ŞEKER ve kısaca kendimden bahsettikten sonra katiplik konusunda da yüzlerce çalışmış olduğum arkadaşlar ve elde etmiş olduğumuz başarılar (başarısızlıklar) da var tabii ki ama pes etmemek, dönüp arkaya bakmanın bir anlam ifade etmemenin ve daha önce yapmış olduğumuz hatalardan ders çıkarmanın durumu hakkında birşeyler karalamak (yazmak) istedim.

Yukarıda da belirttiğim gibi ismim Ümit ŞEKER F klavyenin mucidinin öğrencisiyim, milli yarışmacıyım ve bireysel olarak dünya rekorlarım ve sayısız dünya ve Türkiye derecelerim var. Burada kendimden ziyade katiplik yolunda arkadaşlarla çalışıp çıktığımız yolda başımıza gelenlere değinmek istiyorum. Ancak kendimden de şöyle bir dem vurmak isterim izniniz olursa.


Şuan evli ve 2 çocuk babasıyım, İzmir Aliağa'da ikamet ediyorum ve lise mezunuyum. Liseden sonra okumayı istemedim ve bir markette reyon düzenleyen, sabah gelen gazete ve fırından gelen ekmekleri ilgili yerlerine dizen, arap sabunuyla yerleri yıkayıp paspas yapan ve kapı kapı sipariş dağıtan ve bundan da gocunmayıp gurur duyan birisiydim. Sonrasında o zamanlar klavyeden ziyade daktilo öğrenmek istiyorum diyip Şampiyon Bilgisayar Kursları'na yazılıp hayatı değişen birisi en önemlisi de geçmişini de asla unutmayan birisiyim.


Benden bu kadar bilgi yeter :) Her şeyi yazmaya kalkarsam roman olur çünkü herkesin de hayatımı yazsam roman olur dediği gibi.


Gelelim katiplik konusuna. Uzun yıllardır yüzlerce arkadaşla çalışıyorum, hepsinin kendine münhasır karakterleri, kaygıları, sevinçleri üzüntüleri olan birçok arkadaşla çalıştım. Zaten sıkılmadan bu yazıyı okuyacak olan arkadaşlarım da kendileri benimle alakalı bu süreç konusunda belki birşeyler yazarlar. Fakat şunu belirtmek isterim ki istedikten sonra yapamayacağınız hiçbirşey olmadığınızı söylemek istiyorum yukarıda da kendimden bunun için dem vurmak istedim.


Yıllarca KPSS hazırlanan arkadaşlar olmuş, bir şekilde klavye konusunda vuruşunu yükseltemeyen, hatalarını azaltamayan klavyeden geçmiş olsa bile mülakattan elenen vs. vs. Ama geçmişe bakmanın bir anlamının olmadığını ve ilerisi için daha güzel ben nasıl yol alabilirim nasıl üstesinden gelebilirim diye önümüze bakmaktan başka da çaremiz yok maalesef.


Ben öyle arkadaşlarla çalıştım ki inanın elimizin altında imkan anlamında birçoğumuzun yok yok herşeye sahibimiz ama olmayan olamayan arkadaşlarla tanıştım inanın köyde oturan, bırakın bilgisayarı interneti bile olmadığı halde telefonda word açıp çalıştırdığım ve şuanda atanan arkadaşlarım oldu, bütün imkanlara sahip olduğu halde başaramayan kişilerle de tanıştım ama bunlar onların kendilerince bahaneleri.


Bahane üretmenin bir anlamı yok, istedikten sonra herşey olabiliyor. Benimle çalışan arkadaşlara tanıştığımızda 2 kelime kullanırım iyi bilirler "Mucizelere Hazır Olun" ve "O-la-cak"


Bu serüven de 3 aşamadan oluşuyor. KPSS, Klavye Sınavı ve sonrasında da Mülakat! Benim ilgi alanım klavye kpss ve mülakat işleri arkadaşlarda ancak klavye konusuna gelecek olursak 3 dk ortalamanız değil 90 70 olabilir 80 olabilir 100 olabilir. Genelde şu şekilde oluyor tanışmalarımız netim yükselmiyor hatalarım artmıyor.... Netler de yükselir hatalar da azalır bunun yüzlerce örneği belge, bilgi ve yazışmalarıyla bende epece fazla bir şekilde var :) Öyle hiçbir bilgisi olmayan ve hayali kişilerle yazışan sayfalara benzemem ben :)


Puanı 70.1 bil olan da bir sürü arkadaşla çalıştım 84 olanla da çalıştım 94 puanı olanla da çalıştım. Ancak benim paylaşımlarımdan bana ulaşıp bu nasıl mümkün olabiliyor benim puanım 87 ben elendim bu 70.1 ile nasıl memur oluyor kesin torpili var diyenler yazıyorlar bana. Arkadaşlar sizin o torpili var dediğiniz sadece 1 örnek olan o arkadaşımızın hiçbir torpili yok, köyde oturuyor, interneti yok, bilgisayarı yok, klavyesi bile emanet bir arkadaş ve telefondan çalışarak emeklerinin karşılığını aldı. Demem o ki o öyle dedi bu böyle dedi onun torpili var bunun şusu var busu vara takılmayın ve en önemlisi de her duyduğunuz şeye inanıp uygulamaya asla kalkışmayın buna ben de dahilim. 3 dakikalık bir olay için 1 yılınızı çöpe atmanıza izin vermeyin ve hayallerinizin peşinden koşmayı asla bırakmayın.


Saygı ve Sevgilerimle,


Ümit ŞEKER


@umitseker

https://www.youtube.com/channel/UCzRa-HOsplqJPw29XskC0KA


Yorumlar
 • 07.10.2022 13:50

  Ilaydaaunall

  Çaylak

  👏🏻👏🏻

Diğer İçerikler
 • EMEL ALTAN

  EMEL ALTAN

  NE PAHASINA OLURSA OLSUN BAŞARACAĞIM
  MerhabaÖncelikle katip online ailesini tebrik ediyorum onca emeklerinden başarılarından dolayı.Arkadaşlar sizleri de tebrik ediyorum gerek kpss gerek klavye herkes çok emek verdi. Bu gün çorlu CTE sonucum açıklandı 129 net 14 yanlış bıraktım ama sıralamaya giremedim 134 le kapattı üzüldüm biraz ağladım ama sonra silkelendim kendime geldim şimdi çağlayan adliyesi sonucumu bekliyorum umarım güzel sonuçlar geli

  16.05.2022 15:37

 • MAHMUT YILMAZ

  MAHMUT YILMAZ

  Anılar, Anılar...
  Anılar, anılar, şimdi gözümde canlandılar. Güzel bir şarkının sözleriyle başlamakta güzel...Benim için Katip Online sanırım nasıl sabırlı olunur? Sorusunun bir cevabıydı... :)Anlatılacak o kadar çok anım, anlatacak o kadar güzel dostluklarım olduki hepsini anlatmaya kalksam sayfalara sığdıramayız. Evvela her konuda bir abi gibi yanımda olan Erdem hocama canı gönülden saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Heyy

  12.05.2022 19:57

 • htcyldz

  htcyldz

  ASLA PES ETMEYİN
  Ben on parmağı 6 haftada öğrendim. İsteyince çok kısa sürede ve rahatlıkla öğrenebileceğimin farkına vardım. Yeni başlayacak arkadaşlar sizlerde asla pes etmeyin ben ilk denemem de 33/30 yazmıştım 3 dakikada son denemelerimde 139/6 yazdım. Mustafa BOZ ve ekip arkadaşlarının destekleriyle bilgileriyle bu kadar kısa sürede ilerleyebildim. Sınavda ilk kez on parmak olarak sınava girmiş olmanın verdiği heyeca

  17.05.2022 15:32

 • mervepolat

  mervepolat

  :)
  Sabır ve sükunetle devam et ...

  28.02.2023 22:12

 • Meryem (:

  Meryem (:

  Katiponline sayesinde :)
  Gruba ilk katılanlardanm :) bir anda Facebook da denk gelip gruba katıldım çok güzel bir gruptu çok güzel insanlar tanıdım kendilerini çok iyi biliyorlar kimlerden bahsettiğimi :) Mahmut Yılmaz'a ise çok ama çok tşk ederim onun sayesinde ve sitesinin sayesinde başardım bütün tşkler sana olsun bir sonra ki anım ise katip olarak yazacağım için kısa tutuyorum iyi ki varsın katiponline ailesi ❤️

  16.05.2022 17:45

 • 1BiskremVersem ღ

  1BiskremVersem ღ

  memonto
  umutlar 2024 e kaldı :)

  16.01.2023 22:26

Son Yorumlar
 • avatar

  nznrc334

  Bu günü unutmayacağım
  coğrafya öğretmenliği

  22.03.2023 22:36

 • avatar

  toprakarahanli

  Bu günü unutmayacağım
  Azmini takdir ediyorum abla ama okuduğun bölümü merak ettim. Neydi acaba?

  19.03.2023 18:35

 • avatar

  ezgi_kartal

  ATACANBERK AKÇAKOYUN İÇİN
  kelimeler kifayetsiz onun hayalini bizler gerçekleştireceğiz ne mutlu ataberke ki kimse hakkında kötü birşey demiyor mekanı cennet olsun :(

  12.02.2023 23:40

 • avatar

  MAHMUT YILMAZ

  Hazırsak eğer emaneti olanı almaya geliyorum
  Tüm emanetlerin asıl sahibi emanetini aldı kardeşim oysa ne hayallerimiz vardı Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun 😓

  12.02.2023 21:23

 • avatar

  atanamayanbiri

  ATACANBERK AKÇAKOYUN İÇİN
  Onu anlatacak bir sürü kelimem var ama tıkandım. Hep kalbimizde olacak esprileriyle komiklikleriyle anacağız onu. Umarım çok iyidir. Gençliğine doyamadı. Daha askere bile gitmemişti. Babası ciğeri mı koydum toprağa dedi. Çok yandı ciğerlerimiz. Rabbim bu millete bir daha toplu mezar kazdirmasin...

  12.02.2023 20:32